Napsal Miloš | Žádný komentář | Kategorie Cestopis, Fotogalerie | Přečteno 98×
Cookovy ostrovy, Markézy, Gambierovy ostrovy a Tahiti & Moorea
Časem letět, zpět i vpřed, poznat zítřek, dávný svět. Minulost či nový den, cesta časem, to je sen!
Říká se, že život není měřený jen počtem dechů, ale spíš momenty, které nám dech vezmou. Někdo nebo něco mi už párkrát v životě dech vzalo, ale zhruba od covidu jakoby to nebylo ono a říkal jsem si zajeď někam daleko. Tam, kde skloněné palmy líbají oceán, zelené hory vyrůstají z úchvatných safírových lagun, a majestátní krab palmový si jen tak leze, louská kokosy a nabízí se k Mílově večeři.
Napsal Miloš | Žádný komentář | Kategorie Cestopis, Fotogalerie | Přečteno 95×
Tasmánie a Nový Zéland
Součást výletu do Francouzské Polynésie 2/3 [link].
Pokračování článku
Napsal Miloš | Žádný komentář | Kategorie Cestopis, Fotogalerie | Přečteno 88×
Hong Kong a japonská tropická Okinawa
Součást výletu do Francouzské Polynésie 3/3 [link].
Pokračování článku
Napsal Miloš | Žádný komentář | Kategorie Restaurace | Přečteno 653×
Zažít večer v restauraci Jordnaer a Noma naposledy
Delší dobu sleduji kodaňskou restauraci Jordnaer a řekl jsem si, zajedu i ochutnat. A shodou okolností (a snahy) se povedla na druhý den rezervace i do veleslavné Nomy, tak jsem neváhal ani moment! Byl jsem i ve starém prostoru v docích u vody, také v mexickém popupu a vzhledem k tomu, že měla nadobro zavírat, řekl jsem si, že když už jsem byl u počátku slávy Nomy, budu i u jejího konce.
Pokračování článkuNapsal Miloš | Žádný komentář | Kategorie Restaurace | Přečteno 666×
Zažít večer v restauraci Plénitude a Pierre Gagnaire
Francouzská top gastronomie stojí na místě, vidím už nějakou dobu. Jde o nesporné kořeny dobrýho vaření a nejen na venkově je ta vydatná kuchyně pořád skvělá, ale čistě v rámci nejvyšší gastronomie se v minulých víc než deseti letech cosi stalo. Jasně, šlo to i ruku v ruce se změnou preferencí zákazníků (nechtějí už těžká jídla), ale nevadí, i tak si do města světel zase zajedu udělat radost, říkal jsem si.
Pokračování článkuNapsal Miloš | Žádný komentář | Kategorie Cestopis, Fotogalerie | Přečteno 694×
Klasické východoafrické safari a znovu milovaný Zanzibar
Může být v rámci cest něco ikoničtějšího, než klasické východoafrické safari? Moc ne! Na mě už tahle zima byla tak straaašně dlouhá, že jsem si řekl rychle pryč. Aspoň na chvíli! A uvědomil si, že byť jsem projel už polovinu Afriky, to skoro nejklasičtější pořád chybí a tak jsem to rychle napravil a za pár dní stanul na okraji majestátního kráteru Ngorongoro a rozlehlých pláních Serengeti.
Pokračování článku