31.10.2021

Napsal | Žádný komentář | Kategorie | Přečteno 1,048×

Andalusie – na skok za flamencem, jídlem, Gaudím a tak

Andalusie – na skok za flamencem, jídlem, Gaudím a tak

Říkal jsem si, dokončím přerušenou cestu na jih Španělska před několika lety, a co k tomu zkusit přidat i stopy flamenca a doby Gaudího nebo Picassa? A tak jsem se i vypravil, zašel do staré hospody El Quatre Gats, kde měl v roce 1900 Pablo Picasso svou první výstavu, nebo do nejstaršího barcelonského baru La Marsella z roku 1820, kam Picasso i Hemingway chodili na sklenku Absintu ?.

Pak jsem na skok zajel na sofistikovaný sever do San Sebastiánu, to kvůli ujetě avantgardní restauraci Mugaritz (**, původní report tady) a pak už konečně na slunný a plamenný jih plný kytar, pouličních zpěváků, umění, sytého jídla a vína a samozřejmě divého flamenca! A jak asi většina z vás ví, Sevilla, Córdoba i Alhambra jsou svůdný místa, kde má člověk pořád co dělat. Já nakonec svůj andaluský výlet dojel i přes méně navštěvovaný západ a historická města (Trujillo, Cáceres…), poklidný Medellín (rodiště Hernána Cortéze, dobyvatele Mexika), nebo Consuegru a větrné mlýny Dona Quijota a Sancho Panzy; a stálo to celé za to.
 
Mám tyhle evropský výlety stejně rád – člověk zažije dny nabušený kulturou, uměním, fascinujícím jídlem a vůbec takovým tím uvolňujícím pocitem. A přitom tak blízko!
 
Fotky jsem vynechal a udělal párminutové video s tamní atmosférou (zvuk nutný), enjoy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...