14.09.2011

Napsal | Žádný komentář | Kategorie | Přečteno 13,209×

Časopis Wanderlust a má maličkost v něm :)

Časopis Wanderlust a má maličkost v něm :)

Už několik let odebírám anglický časopis o cestování s názvem Wanderlust. Podle mě je to ten nejlepší časák, který v této kategorii můžete najít a je z něj zcela jasně cítit, že ho nedělají univerzální novináři, kteří se k tématu cestování dostali náhodou, ale lidé, kteří prostě vědí o čem píší. A myslím, že většinou i rádi. Vychází jednou za dva měsíce a v každém čísle jsou jedno dvě hlavní témata, věnovaná konkrétním zemím, situacím, prostě něčemu zajímavému. Plus pár dalších článků nejen o zemích, tipů, rad, moc hezkých fotek a tak dále. A snaží se dodat i jakousi přidanou hodnotu, kterou běžně v článcích na internetu nenajdete.

Pokud vám angličtina nevadí, berte to tedy jako tip a rozhodně ho zkuste! Jejich stránky jsou tady, informace o předplatném jsou tady a získat předplatné je jednoduché. Na obsah aktuálního čísla zase můžete mrknout tady. Třeba zrovna v tomto čísle je hlavní téma o místech, kde si můžete prodloužit léto (tedy velmi záslužné téma! 🙂 a velké články o Kyotu v Japonsku, Acehu v Indonesii, Laponsku, Argentině a Swazijsku. V minulém čísle zas bylo hlavní téma 100 nej dobrodružství, volených samotnými čtenáři. A jen tak mimochodem, výsledky: #100-4 viz časopis, #3 místo „Cesta do Timbuktu, Mali“, #2 místo: „Horské gorily v Ugandě a Rwandě“ a #1 místo, tadá: Galapágy…

Pokud bych ho měl porovnat s nějakými českými časopisy, nic moc mě nenapadá. Buď jsou tu drahé časopisy s kvalitním papírem a převzatými fotkami a texty, staženými odněkud z internetu, anebo zvláštně psané patvary a cestopisy, které snad ani nikoho nemohou bavit číst. Kdysi jsem se občas začetl do magazínu Koktejl, ale ten začal být postupem času tak moc vážný, seriózní a nepružný, až se z něj stala strašná nuda a vlastně ani nevím, jestli vůbec ještě vychází. No vidíte, takže jsem český ekvivalent ani nenašel :). Pokud o nějakém víte, hoďte to prosím do komentářů.

Ale proč o Wanderlustu vlastně píšu? Teď přichází ten nejlepší odstavec :). Totiž v každém čísle Wanderlustu jsou tzv. Exit interviews (neboli The world according to…), kde na poslední stránce jsou vždy třem různým lidem kladeny vždy ty stejné otázky (většinou první dotazovaná osoba je třeba autor průvodců, druhá osoba je nějaký extrémní typ, záchranář, výzkumník apod., a třetí osoba je vždycky malý (ale důležitý, přirozeně) řadový předplatitel Wanderlustu :). A bum! V aktuálním čísle 9-10/2011 je to moje maličkost! 🙂 Před pár měsíci mi přišel takový dotazník, jestli bych se chtěl jako předplatitel na Exit interviews podílet. Řekl jsem si proč ne a poctivě odeslal dvě varianty odpovědí a výsledek můžete vidět na naskenované stránce dole. Jen samozřejmě použili tu podle mě méně zábavnou variantu mých odpovědí, což nejvíc vidím u předposlední otázky, tedy jaké razítko bych nejraději v pase měl – odpověď jsem pojal jako takovou mini říkanku, která se i trochu rýmovala, ale oni vyzobli jen pár zemí, které moc nedávají smysl; ale čert to vem, stejně je to sranda icon_svihadlo.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...